معنی عشق

روزی یکی از خانه های دهکده آتش گرفته بود. زن جوانی همراه شوهر و دو فرزندش در آتش گرفتار شده بودند. شیوانا و بقیه اهالی برای کمک و خاموش کردن آتش به سوی خانه شتافتند. وقتی به کلبه در حال سوختن رسیدند و جمعیت برای خاموش کردن آتش به جستجوی آب و خاک برخاستند شیوانا متوجه جوانی شد که بی تفاوت مقابل کلبه نشسته است و با لبخند به شعله‌های آتش نگاه می‌کند.

شیوانا با تعجب به سمت جوان رفت و از او پرسید: ”چرا بیکار نشسته‌ای و به کمک ساکنین کلبه نرفته‌ای!؟”

 جوان لبخندی زد و گفت: “من اولین خواستگار این زنی هستم که در آتش گیر افتاده است. او و خانواده اش مرا به خاطر اینکه فقیر بودم نپذیرفتند و عشق پاک و صادقم را قبول نکردند. در تمام این سال‌ها آرزو می‌کردم که کائنات تقاص آتش دلم را از این خانواده و از این زن بگیرد. و اکنون آن زمان فرا رسیده است.”

شیوانا پوزخندی زد و گفت: ”عشق تو عشق پاک و صادق نبوده است. عشق پاک همیشه پاک می‌ماند! حتی اگر معشوق چهره عاشق را به لجن بمالد و هزاران بی مهری در حق او روا سازد.”

عشق واقعی یعنی همین تلاشی که شاگردان مدرسه من برای خاموش کردن آتش منزل یک غریبه به خرج می‌دهند. آن‌ها ساکنین منزل را نمی‌شناسند اما با وجود این در اثبات و پایمردی عشق نسبت به تو فرسنگ‌ها جلوترند. برخیز و یا به آن‌ها کمک کن و یا دست از این ادعای عشق دروغین ات بردار و از این منطقه دور شو!”

اشک بر چشمان جوان سرازیر شد. از جا برخاست. لباس های خود را خیس کرد و شجاعانه خود را به داخل کلبه سوزان انداخت. بدنبال او بقیه شاگردان شیوانا نیز جرات یافتند و خود را خیس کردند و به داخل آتش پریدند و ساکنین کلبه را نجات دادند. در جریان نجات بخشی از بازوی دست راست جوان سوخت و آسیب دید. اما هیچکس از بین نرفت.

روز بعد جوان به درب مدرسه شیوانا آمد و از شیوانا خواست تا او را به شاگردی بپذیرد و به او بصیرت و معرفت درس دهد. شیوانا نگاهی به دست آسیب دیده جوان انداخت و تبسمی کرد و خطاب به بقیه شاگردان گفت: “نام این شاگرد جدید “معنای دوم عشق” است. حرمت او را حفظ کنید که از این به بعد برکت این مدرسه اوست.”

/ 30 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صبا

سلام من صبام ممنون ب وبم سرزدی ولی من نمیبینم ک منو لینکیده باشی

بسیجی دل خسته

سلام سمیه جون از اینکه وبلاگم را دوست داشتی ممنون خیلی ممنون که قبول زحمت کردی پیغام گذاشتی

بیداری

وب قشنگی داری اگه میخوای تبادل لینک کنیم ابتدا لینک کن بعد خبر بده تا لینک بشی

ساحل

سلام گلم . مرسییییییییییی که سر زدی . بوووووووووووووووس[ماچ][ماچ][قلب]

masih

وبلاگ خیلی خوشگلی داری. ممنون که نظر دادی

هانیه

[گل][گل][گل] سلام خیلی وبلاگت زیباست[گل] مرسی از اینکه بهم سر زدی [قلب]

ع ل ی

سلام من تصادفی وارد وبلاگت شدم و مطالبتو خوندم از احساساتت خوشم اومد من دوران دانشجوییم اصفهان بودم که داستان زندگیمو نوشته بودم بعد به درخاست مشاورم بصورت کتاب چاپش کردن متنشو گذاشتم وبلاگم خوشال میشم اگه بخونیش Bibilibibili.blogfa.com

سمیه

سلام سمیه جان ممنون که به وبم سر زده بودین البته ببخشید که با تاخیر دو هفته ای جواب میدم چند روزیه از سفر برگشتم و لازم دیدم از محبت و مهربانی شما تشکر کنم موفقیت و سربلندی رو براتون آرزو دارم

قاصدک

سلام سمیه جان ممنونم از لطفت منم لینکت کردم

محمد

دوست عزیز ازاینکه به وبلاگم سر زدی متشکرم از وبلاگت خوشم اومد موفق باشی